Redmine – dodawanie błędów poprzez odbieranie maili

Redmine potrafi czytać maile, przez co jeśli odpowiednio napisze się maila i skonfiguruje corna oraz Redmine można w łatwy sposób poprzez wysłanie maila dodać nowy błąd bądź też notatkę do istniejącego już błędu. Może się to przydać jeśli chcemy aby użytkownik naszej aplikacji mógł zgłaszać błędy bez wchodzenia do panelu Redmine.

Pierwszym krokiem jaki musimy wykonać to dowiedzieć się wszystkich informacji na temat serwera odbierającego nasze maile. Potrzebne nam dane to: adres serwera smtp, port, sposób autoryzacji, nasz login oraz hasło. Ważną informacją jest że możemy odbierać te maile na różne sposoby, ja wyprałem odbiór tych danych poprzez SMTP ale równie dobrze można skonfigurować serwer poczty lub wykorzystać protokół IMAP. Mając już te dane sprawdźmy najpierw czy nasza komenda będzie działać. W lini komend wpisujemy:

rake -f /var/www/redmine/Rakefile redmine:email:receive_pop3 RAILS_ENV="production" host=własnyhost username=własnyemail password=własnehasło allow_override=tracker,project,category,priority delete_unprocessed=0 unknown_user=create

Istotne jest to że w takim przypadku nie można wykonać żadnej interakcji z systemem jeśli adres email z którego wysyłamy maila nie istnieje w naszym systemie.

Przed wysłaniem powyższej komendy musimy więc wysłać maila:

Teraz uruchamiamy naszą komendę. Jeśli wszystko zadziałało musimy jeszcze tylko dodać ją do cron’a, aby wykonywała się co jakiś czas już bez naszej ingerencji.
Przechodzimy do katalogu /etc/cron.d wpisujemy mcedit redmine i wklejamy poniższy tekst (pamiętając że w pliku tym najpierw wklejamy te komendę a puźniej musimy zostawić jeden pusty wiersz):

*/30 * * * * root rake -f /var/www/redmine/Rakefile redmine:email:receive_pop3 RAILS_ENV="production" host=własnyhost username=własnyemail password=własnehasło allow_override=tracker,project,category,priority delete_unprocessed=0 unknown_user=create

Po tych czynnościach wszystko będzie się wykonywało automatycznie co 30 minut.

Od wersji Redmine 2.0 potrzeba również zainstalować w debianie wersję rake 0.9.2, w tym celu ściągamy:

 wegt http://ftp.pl.debian.org/debian/pool/main/r/rake/rake_0.9.2.2-4_all.deb

oraz instalujemy:

 dpkg -i rake_0.9.2.2-4_all.deb
Udostępnij!

Zostaw komentarz


Podpowiedź - możesz użyć tych HTML tagów i atrybutów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>